Hizmetlerimiz

Eğitim-Öğretim Hizmetleri

Fakültemiz bünyesinde 11 Bölüm bulunmakta olup 6 dalda lisans düzeyinde eğitim-öğretim verilmektedir. 

Açık olan lisans programları şunlardır:

Bölümlerimiz hakkındaki bilgilere Eğitim Birimleri, öğretim programlarımız hakkında bilgilere Öğretim Programları sayfalarından erişilebilirsiniz.

Lisansütü programlar ise Enstitüler tarafından yürütülmekte olup lisansüstü programları için Fen Bilimleri Enstitüsü sayfasına bakınız. Açık olan lisansüstü programları şunlardır:

Ayrıca Üniversitemizdeki tüm lisans ve lisansütü programlar hakkındaki bilgilere Bologna Bilgi Sisteminden ulaşılabilmektedir.

Bologna Bilgi Sistemi şunları içermektedir;

 • Tarihçe
 • Amaç ve hedefler
 • Yetkili Bilgileri
 • Kabul koşulları
 • Önceki öğrenimin tanınması
 • Dersler ve İçerikleri
 • Ölçme ve değerlendirme
 • Öğrenme çıktıları
 • Mezuniyet koşulları
 • Alınacak derece
 • Üst kademeye geçiş
 • Mezun istihdamı

Fakültemizdeki lisans programlarının iş ve işlemlerinin tümü ilgili Yönetmelik ve Yönergeler çerçevesinde yapılmaktadır. Yönetmelik ve Yönergeler için Mevzuat sayfasına bakınız.

Araştırma-Geliştirme Hizmetleri

Fakültemiz bünyesinde araştırma-geliştirme faaliyetleri yürütülmekte olup akademik kadro yapmış olduğu projeler ile bilimsel çıktılar üretmektedir. Ortak çalışmalar için ilgili öğretim elemanı ile irtibata geçebilirsiniz.

Endüstriyel Hizmetler

Fakültemiz bünyesindeki akademik kadro ve laboratuvar imkânları ile firmalara danışmanlık hizmeti ile ölçüm ve analiz hizmetleri sunulmaktadır. Bu hizmetlerden yararlanabilmek için ilgili öğretim elemanı ile temasa geçilmesi gerekmektedir.

Yardımcı Destek Hizmetler

Üniversitemiz çalışanlarına ve öğrencilerine birçok hizmet sunmaktadır. Üniversitemiz özel güvenlik birimi ile korunmakta olup güvenli bir ortama sahiptir. Öğrencilerimiz için yurtlar yerleşke içerisinde yer almaktadır. Öğrencilerimiz öğle ve akşam yemeklerini yemekhanede 2 TL'ye yiyebilmektedirler. Yerleşke içerisinde alışveriş için mekânlar ile spor ve sosyal tesisleri bulunmaktadır. Ayrıca her öğrenciye e-posta hizmeti verilmektedir. Öğrencilerimiz mezun olduktan sonra da Üniversiteleri ile irtibatı kopmamakta Mezunlar Portalı ile kariyeleri için destek olunmaktadır.

Kurumsal Kimlik Kartı

Üniversitemiz tüm mensuplarına birer elektronik özelliklere sahip kimlik kartı çıkartmaktadır. Bu akıllı karta para yüklenebilmekte ve yerleşke içerisinde yemekhane, kütüphane ve bazı ücretli hizmetlerin ücretinin ödenmesinde kullanılabilmektedir. Kurumsal kimlik kartınızı almak için çalışanlar Personel Daire Başkanlığı'na, öğrenciler ise Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'na başvurmalıdırlar.

Kurumsal E-posta Hizmeti

Üniversitemiz tüm mensuplarına @adiyaman.edu.tr uzantılı bir adet e-posta adresi vermektedir. Kurumsal e-postanızı almak için Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'na başvurunuz.

Öğrenci/Akademik Bilgi Sistemi

Eğitim-öğretim ile alakalı iş ve işlemlerin tümü Öğrenci/Akademik Bilgi Sistemi aracılığyla yapılmaktadır. Sisteme giriş bilgileri ile alakalı açıklama sistemin giriş sayfasında bulunmaktadır.

Akademik Bilgi Yönetim Sistemi (ABYS)

Üniversitemiz tüm akademik çalışanlarınıa ait bilgileri ABYS aracılığıyla sunmaktadır. Akademik çalışanlar ABYS'ye ilk defa girerken sayfada yer alan Başvuru Formunu doldurmalıdırlar. 

Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS)

Üniversitemizdeki yazışmaların tümü elektronik ortamda yapılmaktadır. Böylece büyük bir kâğıt israfından ve doğal kaynakların tükenmesinden tasarruf edilmektedir.

Kütüphane Hizmetleri

Üniversitemiz birimlerinin yanında merkez yerleşede de merkezi bir kütüphane bulunmaktadır. Kütüphane ödünç işlemleri kurumsal kimlik kartı ile yapılmaktadır. Kütüphane hakkındaki görüş, öneri ve şikayet bildirimlerinizi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı'na iletebilirsiniz.

İnternet Hizmetleri

Üniversitemizde gerek birimlerde kablolu bağlantı ile gerekse de yerleşkenin tamamını kapsayacak şekilde yerleştirilmiş kablosuz bağlantılar ile tüm çalışan, öğrenci ve ziyaretçilerimize internet hizmeti sunulmaktadır. İlk defa bağlanırken çıkan formu doldurduktan sonra internet sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir. Üniversitemizde ayrıca eduroam hizmeti bulunmakta olup eduroam üyesi başka eğitim-öğretim kurumlarından gelen ziyaretçilerimiz kendi kurumlarındaki kullanıcı bilgileri ile eduroam kablosuz bağlanı ile internet hizmetini kullanabilmektedirler.

İlgili Birimler

İligli Belgeler

  

 


Güncelleme tarihi: 17/11/2015
Uyarı: Bu sayfadaki bilgiler son olarak yukarıda belirtilen tarihte güncellenmiştir. Bu sebeple, bu tarihten sonraki muhtemel değişiklikleri yansıtmıyor olabilirler.