İmkânlarımız

Şu an Mühendislik Fakültesi, 2016 yılında hizmete giren yeni Mühendislik Fakültesi Binasında hizmet vermektedir. Dekanlık A Blok 3. katta bulunmaktadır.

Yeni Mühendislik Fakültesi binası inşaatının temeli 22 Haziran 2014 tarihinde atılmış olup yaklaşık 2 sene içerisinde tamamlanmıştır. Yeni bina toplam 38.000 m2 kapalı alanda 1 Dekanlık, 6 Bölüm Başkanlığı, 30 öğretim elemanı odası ve 18 derslikten oluşmaktadır.

Eğitim-Öğretim İmkânları

Mühendislik Fakültesi eğitim-öğretim için gerekli tüm altyapıyı tamamlamıştır. Öğrencilerimize projeksiyonlu modern dersliklerde eğitim-öğretim imkânı sunmaktadır. Öğrencilerimizin eğitim-öğretimleri boyunca ihtiyaç duyacakları derslik, laboratuvar ve malzemeleri gibi tüm imkânlar üniversitemiz tarafından sağlanmaktadır. Her Bölümümüzün 4 adet derslik ve 6 adet laboratuvarı bulunmaktadır.

Araştırma-Geliştirme İmkânları

Mühendislik Fakültesi bünyesindeki akademik çalışanlar bilimsel çalışma ve projeleri ile araştırma-geliştirme faaliyetlerininde bulunmaktadırlar. Proje ve çalışmaları esnasında ihtiyaç duyacakları ekipman ve malzemeler projelerin bütçesinden karşılanmakta, bunlar dışındaki diğer ihtiyaçlar Mühendislik Fakültesi ve Üniversitenin imkânları ölçüsünde karşılanmaya çalışılmaktadır.

Endüstriyel Hizmet İmkânları

Mühendislik Fakültesi bünyesindeki akademik çalışanlar endüstrinin ihtiyaç duyduğu konularda ölçüm, analiz ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır ve hizmet için gerekli olan altyapı hazırlanma aşamasındadır.

Yardımcı Destek İmkânları

Üniversitemiz çalışanlarına ve öğrencilerine birçok hizmet sunmaktadır. Üniversitemiz özel güvenlik birimi ile korunmakta olup güvenli bir ortama sahiptir. Öğrencilerimiz için yurtlar yerleşke içerisinde yer almaktadır. Öğrencilerimiz öğle ve akşam yemeklerini yemekhanede 2 TL'ye yiyebilmektedirler. Yerleşke içerisinde alışveriş için mekânlar ile spor ve sosyal tesisleri bulunmaktadır. Ayrıca her öğrenciye e-posta hizmeti verilmektedir. Öğrencilerimiz boş vakitlerini değerlendirebilmeleri için sosyal ve sportif faaliyetlerde bulunabilmeleri için de öğrenci kulüpleri imkânı bulunmaktadır. Öğrencilerimiz mezun olduktan sonra da Üniversiteleri ile irtibatı kopmamakta Mezunlar Portalı ile kariyeleri için destek olunmaktadır.

  

 


Güncelleme tarihi: 13/03/2018
Uyarı: Bu sayfadaki bilgiler son olarak yukarıda belirtilen tarihte güncellenmiştir. Bu sebeple, bu tarihten sonraki muhtemel değişiklikleri yansıtmıyor olabilirler.