Doku Kumaş Tasarım Yarışması

Doku Kumaş Tasarım Yarışması

“Doku Kumaş Tasarım Yarışması”, Güneydoğu Anadolu Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (GATHİB) tarafından Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) koordinatörlüğü, Tekstil Mühendisleri Odası (TMO) Güney Bölge Şube iş birliği ve T.C. Ticaret Bakanlığı desteği ile düzenlenen, yaratıcılıklarını ürüne dönüştürmek isteyen özgün yeteneklere bu fırsatı sağlayarak tekstil sektörüne katma değerli tasarımlar kazandırmayı amaçlayan kumaş tasarımına yönelik bir yarışma olup, öğrenci ve profesyonel katılımına açık olarak gerçekleştirilecektir.

“Doku Kumaş Tasarım Yarışması”, özgün ve yenilikçi tasarım sahibi katılımcıları, tasarım projelerine teknik ve finansal katkı sağlayabilecek uzmanlarla buluşturup ikili veya çoklu iş birliklerinin kurulabileceği bir platform oluşturmayı hedeflemektedir. Böylece yeni tasarımcıların ortaya çıkmasını ve yetiştirilmesini teşvik ederek sektörün yenilikçi ve özgün karakterinin güçlenmesine katkı sağlayacaktır.

“Doku Kumaş Tasarım Yarışması” ile ilgili detaylara www.dokusundasanatvar.org Web sitesi üzerinden ulaşılabilmektedir.

Doku Kumaş Tasarım Yarışması’ nın öğrencilerinize duyurulması hususunda gereğini bilgilerinize arz ederiz.

 

Yarışma Takvimi

Son Başvuru: 17 Mayıs


Web sitemiz üzerinden şartnameye uygun başvuru yapılır. (www.dokusundasanatvar.org)

 

Ön Değerlendirme ve Sonuçların Açıklanması: 24 Mayıs

20 Finalist için Numune Üretim Aşaması: 25 Mayıs - 28 Haziran

İkinci Değerlendirme ve Sonuçların Açıklanması : 6 Temmuz

10 Finalist için Kumaş ve Kıyafet Üretim Aşaması : 7 Temmuz - 24 Eylül

Yarışma Finali : 8 Ekim

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ne ulaşabilirsiniz.