Tekstil Mühendisliği Bölümü

Misyon ve Vizyon

Misyon

Tekstil Mühendisliği mesleğinin her alanında başarı ile çalışabilecek; çağdaş ve kaliteli eğitim alarak donatılmış, gelişime açık, yaratıcı, etik değerlere sahip, iletişimi güçlü ve analitik düşünebilme yeteneğine sahip mühendisler yetiştirmenin yanı sıra, yürüttüğü bilimsel çalışmalar sonucunda elde ettiği yeni bilgi, ürün ve sonuçları tekstil endüstrisinin faydasına sunmaktır.

Vizyon

Tekstil alanında gerçekleşen ulusal / uluslararası düzeydeki gelişmeleri göz önünde bulundurarak yürütülecek özgün çalışmalar ile tekstil mühendisliği bilimi ve teknolojisinin gelişimine katkıda bulunan, yeni araştırmalar için gerekli ortamı geliştiren ve uyguladığı güncel eğitim planları ile tekstil mühendisliği alanında uzman ve edindiği bilgi birikimini topluma faydalı ürünlere dönüştürebilecek faaliyetleri yürütebilen tekstil mühendislerini yetiştiren saygın bir bölüm olmaktır.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ne ulaşabilirsiniz.